1 Kayah w Szczecinie a Borchardt pierwszy! - Żegluga Szczecińska

13 07 2017

Kayah w Szczecinie a Borchardt pierwszy!

STS Kapitan Borchardt prowadzi w klasyfikacji generalnej regat The Tall Ships Races, a w poniedziałkowy wieczór (7 sierpnia) na scenie głównej u podnóża Wałów Chrobrego zaśpiewa Kayah. To tylko niewielka część dobrych informacji, które przekazane zostały dziennikarzom podczas czwartkowej konferencji prasowej związanej z przygotowaniami do szczecińskiego zlotu żaglowców.

Pełny program wydarzenia wraz z planem terenu imprezy i rozstawieniem poszczególnych jednostek został już opublikowany na stronie internetowej finału regat www.tallships.szczecin.eu. Znajdują się tam także wszystkie informacje związane z postępem przygotowań do żeglarskiego święta.

– Jesteśmy na ostatniej prostej. Żaglowce już płyną, a miasto przygotowane jest do tego wielkiego wydarzenia – zapowiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. – Jesteśmy gotowi przyjąć wszystkich odwiedzających nasze miasto. Mamy dla nich wiele dobrych wiadomości!

Potwierdziła to Zofia Sadłowska z Centrum Żeglarskiego, która podsumowała pierwszy etap regat na trasie z Halmstad do portu Kotka.

– Fryderyk Chopin zajął w swojej klasie miejsce 6., Zryw miejsce 5. i Urtica miejsce 6. Na tych jednostkach płyną członkowie żeglarskiej reprezentacji Szczecina. Prócz tego warto wspomnieć, że polski żaglowiec Kapitan Borchard prowadzi w klasyfikacji generalnej. W Szczecinie spodziewamy się ponad 70 jednostek z 18 krajów. Na ich pokładach przypłynie około 2,5 tys. załogantów.

O wydarzeniach towarzyszących opowiedzieli Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Grzegorz Marciniak z TVP3 Szczecin oraz dr Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygent Chóru Akademii Morskiej. Wszyscy wymienieni wspominali o zaplanowanym na 6 sierpnia koncercie „ODYSSEA” Henriego Seroki, który odbędzie się w Operze na Zamku. Koncert będzie prapremierą działa, które napisane zostało z myślą o szczecińskim finale regat TSR. Organizatorami są TVP3 Szczecin i SAA, zaś w koncercie uczestniczyć będą właśnie chórzyści Akademii Morskiej. Bilety do nabycia za pośrednictwem platformy bilety.fm.

Ostatnim elementem spotkania była prezentacja poniedziałkowego koncertu na scenie głównej, o którym do tej pory nie informowaliśmy.

– W poniedziałek odbędzie się darmowy koncert, który rozpocznie się o godzinie 20, a na scenie… Kayah. Przed nią wystąpi zaś C-Bool – ogłosił Kamil Nosel z Radia Zet, które jest współorganizatorem koncertu i partnerem medialnym finału regat. – Radio Zet już od piątku będzie na terenie imprezy ze swoim plenerowym, mobilnym studiem. Jest mi miło, że Radio Zet włączyło się w organizację tego wydarzenia.

Tym samym poznaliśmy wszystkich wykonawców, którzy zaprezentują się przed szczecińską publicznością podczas zlotu wielkich żaglowców od 5 do 8 sierpnia. Na scenie głównej w sobotę wystąpi Andrea Bocelli w towarzystwie filharmoników szczecińskich i Chóru Akademii Morskiej, w niedzielę sceną zawładną artyści związani z telewizyjnym show The Voice of Poland, zaś w poniedziałek zaśpiewają najpierw C-Bool, później Kayah.

Prócz tego nie zabraknie muzyki szantowej i folkowej, która grana będzie aż w trzech miejscach – na scenie zlokalizowanej na nowym placu na Łasztowni (w pobliżu Starej Rzeźni), na żaglowcu Fryderyk Chopin i pływającej scenie przy Bulwarze Piastowskim. Szykuje się wielkie, żeglarskie (i muzyczne) święto!

ZAPRASZAMY DO SZCZECINA!

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się