1 Hiszpania i Ameryka na Bulwarach - Żegluga Szczecińska

04 08 2016

Hiszpania i Ameryka na Bulwarach

Zakończył się konkurs na dzierżawę gruntów pod budowę kolejnych pawilonów na szczecińskich bulwarach. Zwycięskie firmy, które w toku postępowania uzyskały największą liczbę punktów, w przyszłym sezonie otworzą dwie nowe restauracje na Bulwarze Gdyńskim.

Pawilony pojawią się na Łasztowni, pomiędzy Mostem Długim a Trasą Zamkową, nie później niż w maju przyszłego roku. Dzierżawcy w przedstawionej koncepcji funkcjonowania określili, że w pawilonach prowadzić będą restauracje. Jedna z menu amerykańskim, druga z jedzeniem hiszpańskim. Tego typu kuchni do tej pory na bulwarach nie było. Tym samym w przyszłym sezonie oferta gastronomiczna nadodrzańskich bulwarów sięgnie drugiego brzegu Odry.

Teraz dzierżawcy będą zobowiązani przygotować niezbędne projekty i uzyskać wszelkie wymagane prawem zgody. Każdy z pawilonów będzie miał powierzchnię równą 60 m2. Przy punktach pojawią się ogródki letnie.

Obecnie na wyremontowanych bulwarach i nabrzeżach w centrum Szczecina jest 8 pawilonów. W większości z nich prowadzone są działalności o charakterze gastronomicznym (m.in. restauracje grecka, skandynawska, włoska, szaszłykarnia). W jednym jest sklep z pamiątkami i rękodziełem.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się