1 Dźwigozaury zaświecą w Światowy Dzień Chorób Rzadkich - Żegluga Szczecińska

28 02 2023

Dźwigozaury zaświecą w Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Już dzisiaj nasze Dźwigozaury, w geście solidarności z ludźmi zmagającymi się z chorobami rzadkimi, zaświecą w trzech kolorach: zielonym, różowym i niebieskim. Będzie można je podziwiać już po zmierzchu.

Ostatni dzień lutego został ustanowiony Światowym Dniem Chorób Rzadkich. W związku z tym trzy zabytkowe żurawie przy Nabrzeżu Starówka zostaną podświetlone tylko w trzech kolorach.

Będzie to symboliczny gest solidarności z osobami zmagającymi się z chorobami rzadkimi. Pierwszy Dzień Chorób Rzadkich obchodzono w 2008 roku 29 lutego, w "rzadką"; datę, która zdarza się tylko raz na cztery lata. Od tamtej pory Dzień Rzadkich Chorób przypada na ostatni dzień lutego, miesiąca znanego z tego, że ma "rzadką" liczbę dni.

Cała kampania ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat chorób rzadkich. Do akcji dołączają różne miasta na całym świecie. W Polsce podświetlone zostaną także m.in.: gdyński ratusz, stadion w Gdańsku czy katowicki Spodek.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystywanie klinij przycisk.

Zgadzam się